UN Women Ziyareti

UN Women Ziyareti

UN Women ve UN Global Compact ortak inisiyatifi olan ve 7 temel prensipten oluşan Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ni (WEPs) 2015 yılında imzalayan Yeşim Grup, toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadının güçlenmesine yönelik gerçekleştirdiği çalışmalarla takdir toplamayı sürdürüyor.
Kadının iş hayatına katılmasını desteklemek ve ayrımcılığın önüne geçmek adına örnek projelere imza atan Yeşim Grup, UN Women Türkiye Ülke Direktörü Asya Varbanova ve UN Women Proje Koordinatörü Duygu Arig’i ağırladı.

Yeşim’in toplumsal cinsiyet eşitliği konusundaki iyi uygulamalarını yerinde görmek üzere Bursa fabrikasını ziyaret eden UN Women Heyeti, Yeşim Grup İnsan Kaynakları ve Organizasyonel Gelişim VP Behiç Gülşen ile İnsan Kaynakları Müdürü Hande Kurter’le bir araya geldi. Varbanova ve Arig’e ziyaretinde, Yeşim Grup Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi Üyesi Seyhan Çetinel Çiloğlu da eşlik etti.
Ziyarette UN Women Heyetine Yeşim’in cinsiyet eşitliği alanındaki çalışmaları anlatılırken, Varbanova ve Arig 35 yıldır faaliyetlerine devam eden Yeşim Kreşi’ni de yerinde inceledi.