Kurumsal

Biz Kimiz

Yeşim Ailesi olarak en iyiye ulaşmak için çıkılan zorlu yolculuğun harekete geçirdiğini ve heyecan verdiğini biliyoruz. Bu yolculuktaki ana hedefimiz, iyiden mükemmele ulaşmak. Rehberimiz ise “Önce İnsan” felsefemiz.

  • Doğadan aldığımızı doğaya vermeye tutkuyla bağlıyız ve üretirken daha az tüketiyoruz. Enerji ve su tasarrufuyla yenilenebilir ürünler üretiyoruz, böylece her adımda karbon ayak izimizi azaltıyoruz. 
  • Ar-Ge performansımızla sektör liderleri arasındayız. Bu başarıyı, içimizdeki sanatçıyı özgür bırakarak elde ettik. Teknoloji firmamız YeşimTech’le de yenilikçi dijital çözümler sunarak, müşterilerimizin hayallerine eşlik ediyoruz.  
  • Çekirdek yetkinliğimizin gücünü insan kaynağımız oluşturuyor. Bu güçle bölgesel düşünüp, küresel üretiyoruz. Dünya markalarıyla stratejik ortaklıklar kurarak büyüyoruz. Bu da geleceğe uzanmak adına bizi daha sürdürülebilir kılıyor.

Dünya markalarının statejik ve vazgeçilmez üretim ortağı konumundaki Yeşim Grup, Türkiye’nin tekstil başkenti Bursa’daki merkez üretim tesisinin yanı sıra yurt içinde birçok ilde üretim yaptırmaktadır.

Yurt dışı operasyonlarını Mısır ve Moldova olmak üzere 2 ayrı ülkede yürüten Yeşim, hazır giyim sektöründe aynı çatı altında iplikten mamul ürüne kadar tüm işlemleri kendi bünyesinde yapabilen dünyanın önde gelen entegre tesisleri arasında yer alıyor. 

Bulunduğu ekosistem içinde önemli bir stratejik avantaja sahip olan Yeşim Grup, tüm lokasyonlarında yarattığı istihdam ve ihracat gücüyle bölgesinin en büyük firmaları arasında yer alıyor. Günlük üretim kapasitesi 115 ton örme, 125 ton boyama, 100 bin metre baskı ve 250 bin adet hazır giyim ile 100 bin adet ev tekstili olan Yeşim; sadece Bursa’da 144 bin metrekaresi kapalı ve 182 bin metrekaresi açık olmak üzere, toplam 326 bin metrekare alan üzerinde üretimini sürdürüyor.

Tarihçe

 

Yeşim’in kuruluş öyküsü, Merhum Şükrü Şankaya’nın 1956 yılında ticaret hayatına atılmak amacıyla kendi işini kurmasına kadar uzanır. Geleceğinin ticarette olduğuna inanan Şükrü Şankaya, 1967 yılında yeğeni Cavit Çağlar ile birlikte kumaş ticareti yapmak adına iki ortaklı yeni bir şirketi hayata geçirir. İki ortağın 1973 yılında yeni bir şirket daha kurmaları, tekstil hayatları adına önemli bir dönüm noktası olmuştur.  

Yeşim Grup bugün ev tekstili ve hazır giyim üretiminin tamamına yakınını ihraç eden dünya tekstil liginin saygın bir üyesi konumunda. Grup, Türkiye ve Mısır'da “Önce İnsan” felsefesinin ışığında, insan kaynağından aldığı güç ile dünya için üretmeye devam ediyor.

Rakamlarla Yeşim

20.000+

Çalışan

7

Farklı Lokasyonda Üretim

484

Milyon $ İhracat

502

Milyon $ Ciro

250.000

Adet/Günlük Giyim

100.000

Adet/Günlük Ev Tekstili

115

Ton/Günlük Örme

125

Ton/Günlük Boyama

250.000

Adet/Günlük Parça Baskı

100.000

Metre/Günlük Metraj Baskı