Yeşil Fabrika

Yeşil Fabrika

Yeşim Grup olarak topluma ve doğaya karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek için çevre kirliliğini kaynağında azaltarak önlemeyi; çevresel faaliyetlerimizi ulusal mevzuata ve uluslararası kabul görmüş yönetim sistemi standartlarına uygun olarak yürütmeyi; müşterilerimizin çevre ile ilgili beklentilerini en uygun şekilde karşılamayı; tüm çalışanlarımıza eğitimlerle çevre bilinci kazandırmayı ve tedarikçilerimizin de çevresel konularda gelişmesine katkıda bulunmayı taahhüt ediyoruz.


Tüm iş süreçlerimizde çevresel yükü azaltmak ve kaynaklarımızı etkin bir şekilde kullanabilmek için enerji ve su tasarrufuna yönelik “Yeşil Fabrika” projelerini, atık yönetimi ve yalın üretim uygulamalarıyla yürütüyoruz.


SA 8000:2014, OEKO-TEX SteP, GOTS, OCS, GRS, RCS ve BCI gibi prestijli belgelerle üretim süreçlerini desteklerken su tüketimine yönelik yenilenebilir enerji sertifikası ile de sürdürülebilir üretimi benimsiyoruz. Ayrıca %100 yenilenebilir elektrik enerjisi kullandığımızı gösteren I-REC sertifikasını her yıl düzenli olarak yeniliyoruz.


Günde 7 bin ton arıtma kapasiteli, bölgenin en büyük su arıtma tesislerinden biri olan tesisimizle ve hayata geçirdiğimiz güneş enerjisi yatırımlarıyla sürdürülebilir temiz enerji vizyonunu güçlendiriyoruz.