Yeşim’in yenilikleri Aditya’yı etkiledi

Yeşim’in yenilikleri Aditya’yı etkiledi

 

Yeşim Grup, sürdürülebilirlik ve çevrecilik anlayışıyla dünya devlerinin dikkatini çekiyor. Hindistan merkezli küresel holding Aditya Birla Group’un üst düzey yöneticileri, dünya markalarının stratejik iş ortağı Yeşim’in Bursa fabrikasını ziyaret ederek, şirketin üretim teknolojileri ve inovatif ürünleri hakkında bilgiler aldı.

 

Tekstil ve hazır giyim başta olmak üzere metal, çimento, finans ve kimya gibi birçok alanda 41 ülkede faaliyet gösteren Aditya Birla Group’un CEO’su H. K. Agarwal ve CTO’su Dr. Aspi Patill, kimyasal olarak geri dönüştürülmüş pamuk atıklarından doğal tekstil lifi elde etmek için harekete geçen SaXcell projesi yetkilileri ile birlikte Yeşim Grup’un Bursa fabrikasını ziyaret etti.

Aditya Birla Group ve SaXcell yetkililerine fabrikayı gezdiren Yeşim Grup ÜRGE Müdürü Fahri Yibar, üretimde kullandıkları yeni teknolojileri anlatarak, Yeşim'in sürdürülebilir ve çevreci üretim anlayışı hakkında bilgiler verdi. Ziyaretçiler Yeşim Grup’un inovatif çalışmalarını takdir ederken, üretim teknolojilerinden de övgü dolu sözlerle bahsetti.

Heyet, Yeşim Grup CEO’su Şenol Şankaya ile de bir araya gelerek, gelecek dönemde hayata geçirebilecekleri ortak projeler hakkında fikir alışverişinde bulundular.